Sivellinlasite SC-5 Tiger Tail Ceramic (Uutuuslasite)

Etusivu > Lasitteet > Sivellinlasitteet > Mayco Korkeanpolton Sivellinlasitteet > Stroke & Coat

Sivellinlasite SC-5 Tiger Tail Ceramic  (Uutuuslasite)
Sivellinlasite SC-5 Tiger Tail Ceramic  (Uutuuslasite)
Sivellinlasite SC-5 Tiger Tail Ceramic  (Uutuuslasite)
Tuotekoodi
sc5
14,00 €
kpl

Mayco Stroke & Coat SC-5 Tiger Tail -lasite antaa oranssinruskean sävyn matalissa polttolämpötiloissa. Korkeammissa lämpötiloissa väri vaalenee keltaiseen päin. Sopii hyvin yksityiskohtien tekemiseen.

Tiger Tail on Stroke & Coat -sarjan peittävä ja runsaspigmenttinen lasite. Matalissa polttolämpötiloissa se antaa oranssinruskean värin. Korkeammissa lämpötiloissa väri vaalenee keltaiseen päin. Lasite toimii hyvin silloin, kun halutaan näkyviä siveltimenvetoja, hienoja yksityiskohtia ja vaihtelevaa peittävyyttä. Yksi kerros luo läpikuultavan vaikutelman, kun taas kahdesta kolmeen kerrosta lisäävät peittävyyttä ja muodostavat tasaisen, kiiltävän pinnan ilman kirkasta pintalasitetta.

Mayco Stroke & Coat -lasitteet ovat vakaita, kiiltäviä ja runsaspigmenttisiä koristelasitteita. Kahdesta kolmeen kerrosta levitettynä ne antavat eloisia, peittäviä värejä. Niitä voidaan levittää märälle savelle, matalan polton raakapoltetulle savelle (biskviitille) tai kivitavarabiskviitille, ja ne voidaan polttaa laajalla lämpötila-alueella hapettavassa tai pelkistävässä poltossa. Käytä niitä hienoihin yksityiskohtiin, siveltimenjälkiin, majolika-tyyliseen koristeluun ja koko pinnan peittämiseen. Vesivärimäisen vaikutelman ja näkyvät siveltimenjäljet ​​saa aikaan ohentamalla lasitetta vedellä. Lopputulos riippuu savimassasta, levityspaksuudesta, polttoprosessista ja lämpötilasta.
Mayco Stroke & Coat SC-5 Tiger Tail -lasite

Antaa oranssinruskean värin matalissa polttolämpötiloissa.
Vaalenee keltaiseen päin korkeammissa polttolämpötiloissa.
Mayco Stroke & Coat -lasitteet ovat peittäviä ja toimivat hyvin, kun halutaan näkyviä siveltimenvetoja, yksityiskohtia ja vaihtelevaa peittävyyttä.
Yksi kerros luo läpikuultavan vaikutelman, kun taas kahdesta kolmeen kerrosta lisäävät peittävyyttä.
Muodostaa kiiltävän pinnan ilman kirkasta pintalasitetta.
Voidaan ohentaa vedellä vesivärimäisen vaikutelman luomiseksi.

tech
tech
Varnia Oy
Myllypakantie 2
FI-25410, Suomusjärvi
FINLAND
puh. (02) 722 1202
varnia@varnia.fi
Y-tunnus: 0202891-2